AR Muzeum • Bruntál | Yord Studio

AR Muzeum • Bruntál

Vývoj kompletní muzejní expozice včetně stanic rozšířené a virtuální reality.

 

Projekt

Vytvořili jsme plně pohlcující lesní expozici na zámku Bruntál, která zakomponovala trvalou technologii AR a VR k oživení rostlin a zvířat před vašima očima.

 

Brief

 

Cílem bylo přetvořit staré exponáty a vytvořit něco dynamického a vzdělávacího, co by bavilo všechny věkové kategorie. Výstava je živá a poutavá, ideální pro rodiny s dětmi, a dokonce i starší účastníky. Všude jsou instruktážní navigátory, takže tuto technologii mohou používat i nováčci.

 • Klient

  Bruntál

 • Co jsme dělali

  Design, Vývoj

 • Technologie

  AR, VR

 • Zařízení

  Tablet, VR Headset

Goal

Pohlcující výstavy oživují umění a vzdělávání tím, že začleňují řešení AR a VR s dynamickými prvky, body interakce a poutavými funkcemi.

Posuňme hranice reality a vytvořte něco nezapomenutelného!

Výzva

Největší výzvou tohoto projektu bylo to, že každý prvek musel čerpat reference ze skutečné, jedinečné flóry a fauny daného regionu České republiky. Naši designéři a vývojáři vytvořili každou vizualizaci a model od začátku tak, aby odpovídaly specifické povaze exponátu. Pro kurátory muzea i náš tým to byl naprosto osobitý a jedinečný zážitek.

Řešení

V expozici bruntálského muzea bylo několik místností s plně pohlcujícími zážitky. V prostorách mohli návštěvníci využít tablety, mobilní telefony a dokonce i VR headsety, aby se dozvěděli více o přírodě kolem sebe. Vše, od 3D modelů a aplikací až po návrhy pokojů, tapety a koberce, navrhl a vyvinul náš skvělý tým. To byl pravděpodobně jeden z našich nejoblíbenějších projektů k dnešnímu dni!

SPOLUPRÁCE

Máte nápad? Udělejte ho realitou.

Ozveme se vám během 24 hodin.